10 паметни снимки от Уимбълдън


В тенис календара има един турнир, чието име се изписва със златни букви – Уимбълдън. Пийт Сампрас и Роджър Федерер са сред легендите в Оупън ерата, като двамата имат по 7 тилти, а швейцарецът ще участва отново и тази година.

За близо 150 години този турнир е предложил безброй брилянтни моменти, които са несравними помежду си, но ние избрахме десет от най-добрите, които може да видите в галерията.

10. Първият спечелен турнир от Големия шлем на Федерер – 2003 г.

По това време той беше една 21-годишна сензация и успя на финала да победи Марк Филипусис. Това, разбира се, беше едва първата страница от любовната му афера с Уимбълдън.

9. Горан Иванишевич – 2001 г.

Първият играч с „уайлд кард“, спечелил турнира. Хърватинът победи на финала Патрик Рафтър с 6:3, 3:6, 6:3, 2:6, 9:7. Преди това той беше стигал до финала през 1992 г., 1994 г. и 1998 г., но така и не спечели.

8. Борис Бекер триумфира на 17 г.

През 1985 г. той беше непоставен, а освен това не беше навършил и пълнолетие. Повечето смятаха шансовете му за минимални, но бяха опровергани. По пътя си Бекер победи Анри Льоконт, Йоаким Нистрьом, Андреас Ярид, а на финала се справи с Kевин Kърън

7. Най-дългият двубой в историята на тениса – 11 часа и 5 минути игра в рамките на три дни.

Американецът Джон Иснър спечели срещу французина Никола Маю с 6:4, 3:6, 6:7 (7), 7:6 (3) 70-68.

6. Мартина Хингис става най-младата тенисистка, спечелила Уимбълдън

Едва 17-годишна тя вече беше №1, а по пътя към трофея нямаше кой да я спре. Същата година тя беше спечелила Australian Open и достигна до финалната фаза на Ролан Гарос.

5. Леандър Паеш и Махеш Бупати донесоха на Индия първа титла от Уимбълдън

 1999 г. беше отредена за индийския спорт. Паеш спечели титлата и на смесени двойки с Лиса Реймънд.

4. Сания Мирза носи първа титла на Индия при жените

Двете с Мартина Хингис грабнаха титлата на двойки през 2015 г. Тогава трумфираха и на US Open.

3. Артър Аш става първият цветнокож, спечелил Уимбълдън

През 1975 г. той победи Джими Конърс, но най-голямата му победа беше, че успя да се пребори със сегрегацията и тежките мигове, които е имал в детството си.

2. Кралицата се завърна на Уимбълдън

Случи се през 2010 г., а не го беше правила от 1970 г.

1. Не може да си сериозен!

Джон Макенроу – каквото и да кажем, ще е малко. Брилянтен тенис и брилянтно чепат характер! Годината е 1981, а според американеца, топката не е аут!

TennisKafe.com


В партньорство с Булевард България
Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви (думи, фрази и изречения). Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта. Модераторите не коментират причините за изтриване на постове и други модераторски намеси.
Copyright © 2020 TennisKafe.com, Тенискафе ООД, Стара Планина 3, Управител: Асен Григоров. Всички права запазени.
Created by WPH