32 аса стигнаха на Карлович да повали Делбонис, Симон върза „геврек“ на Колшрайбер

32 аса стигнаха на Карлович да повали Делбонис, Симон върза "геврек" на Колшрайбер

Rakuten Japan Open Tennis Championships, I кръг
Иво Карлович – Федерико Делбонис 7-6(6) 6-7(6) 7-6(5)
Жил Симон – Филип Колшрайбер 7-5 4-6 6-0

Иво Карлович пофлиртува с отпадането, но след три тайбрека намери начин да изтръгне победата от Федерико Делбонис на старта на Rakuten Japan Open Tennis Championships с 7-6(6) 6-7(6) 7-6(5). Хърватинът отрази два поредни мачбола на свой сервис при 4-5 гейма в заключителния сет и завърши сблъсъка с общо 32 аса.

Всъщност, зрителите не видяха нито една точка за пробив в първите два сета на мача, а Карлович имаше шанс да го приключи при 6-5 точки в тайбрека на втория, само че Делбонис измъкна следващите три разигравания и рестартира двубоя. Доктор Иво (почти шокиращо) удари с пробив за 2-1 в решаващата част, на Делбонис бързо изравни за 3-3 и дори пропусна своя шанс за обрат при 5-4 гейма.

Стигна се до нов тайбрек, в който бомбеният сервис на Карлович натежа като аргумент и хърванитът се класира за втори кръг след 7-5 точки. Той продължава напред срещу Янко Типсаревич, който мина с 6-2 6-4 през Таро Даниел.

Същевременно, Жил Симон затвори един на пръв поглед доста оспорван мач срещу Филип Колшрайбер с „геврек“ в третия сет за 7-5 4-6 6-0. Германецът пробив в самото начало на срещата и водеше до 5-4 гейма, когато Симон се добра до рибрейк и измъкна откриващата част със 7-5.

Колшрайбер се откъсна с 4-1 гейма след почивката и изравни сетовете, но сякаш изпитваше физически проблеми в третата част, където съвсем нелогично и неочаквано свали темпото. Прокраднаха се съмнения, че отново е почувствал проблеми с контузията, която го извади от мачовете на Германия за купа „Дейвис“. Симон пък приключи сета с 6-0 за 24 минути и си осигури мач с Гаел Монфис, който отстрани лесно Юичи Сугита с 6-3 6-1.