5 от 5! Чунг е шампионът в Милано

Next Gen ATP Finals, финал
Хьон Чунг – Андрей Рубльов 3-4(5) 4-3(2) 4-2 4-2

На някои се харесаха иновациите в Милано, на други – не. Но определено турнирът на младата генерация бе по вкуса на Хьон Чунг, който след пет поредни победи триумфира с титлата.

На финала кореецът, №54 в световната ранглиста, надделя с 3-4(5) 4-3(2) 4-2 4-2 над Андрей Рубльов.

В първия сет Чунг обърна четвъртия гейм от 0-40, като това бяха единствените шансове за пробив, за да стигне до 2-2. В тайбрека Рубльов проби решително за 6-5 и приключи частта на свой сервис.

Във втората Чунг бе пробит още на старта, а при 3-2 в своя полза Рубльов сервираше да поведе с два сета, но Чунг хвана последния влак и изравни за 3-3, след което взе безапелационно тайбрека.

Това се оказа и преломен момент. В третия сет двамата си размениха по един брейк до 2-2, след което Чунг взе отново подаването на руснака в петия гейм и обърна резултата в сетовете, печелейки сервис гейма си.

Четвъртият сет бе решен с един пробив – още в първия гейм – и Чунг се поздрави с титлата.