Багдатис ще е първият съперник на Григор в Париж

BNP Paribas Masters, I кръг
Маркос Багдатис – Пол-Анри Матьо 6-2 6-4

Маркос Багдатис спря още на старта участващия с „уайлд кард“ Пол-Анри Матьо с 6-2 6-4 и ще е съперникът на Григор Димитров във втори кръг на BNP Paribas Masters. Това е добра новина за българина, който води с 6-1 в преките двубои и се намира в серия от 5 поредни победи, макар че последната от тях дойде в петсетова битка на Australian Open 2015.

Колкото до днешния мач, Багдатис правеше каквото си поиска на корта в откриващия сет и го затвори с лекота с 6-2 за 37 минути. Реално, и двамата тенисисти не приключваха сезона с особено приповдигнато настроение и се намираха в серии от три поредни загуби. Кипърецът все пак демонстрира по-стабилен сервис в началните минути, проби още в първия гейм на мача, дублира аванса си за 5-2 и безпроблемно фиксира резултат 6-2 на таблото.

Багдатис обаче не успя да запази това ниво и след почивката, когато при 2-3 гейма изостана с 15-40 и изкара форхенда си на половин метър в аут. В играта на Матьо обаче липсваше ритъм и той въобще не намери начин да надгради след пробива, а вместо това допусна рибрейк за 3-4 след 10-минутно измъчено подаване.

Сривът в представянето на французина продължи и хитрата лисица Багдатис се възползва максимално добре, за да обърне сета до 6-4. Същевременно, Пабло Карено-Буста за втори път през сезона се справи с Фаби Фонини, като този път двубоя продължи едва 53 минути до крайното 6-3 6-1. Испанецът ще има Милош Раонич за съперник във втори кръг.

А Стийв Джонсън записа по един пробив във всеки от сетовете срещу Гуидо Пея (6-4 7-5) и продължава срещу Ришар Гаске. Жоао Соуса последва същата формула за 6-4 6-4 над Андреас Сепи и ще се сблъска с Томаш Бердих.