Баутиста Агут постигна обрат срещу Басилашвили, Куевас върза „геврек“ на Троицки в Монте Карло

Monte-Carlo Rolex Masters, I кръг

Роберто Баутиста Агут – Николоз Басилашвили 1-6 6-3 7-5

Роберто Баутиста Агут успя да направи обрат срещу Николоз Басилашвили в двубоя им от I кръг на Мастърса в Монте Карло и се класира напред след 1-6 6-3 7-5. Испанецът, чийто следващ съперник е Диего Шварцман, е потенциален съперник на Григор Димитров в III кръг, ако всичко върви по план и за двамата, разбира се.

59-ият в света започна по перфектен начин двубоя си и дръпна 2-0 гейма, след като проби Агут още на старта. В петия гейм испанският тенисист изостана 15-40 на свое подаване и отново допусна брейк за 1-4, като до края на сета така и не успя да се съвземе – 1-6.

Световният №18 обаче бързо показа, че няма да се даде толкова лесно и веднага след почивката поведе 2-0 и изпусна две точки за пробив за двоен брейк.

Продължи обаче да надиграва съперника, а от лицето, което показа в началото, нямаше и помен. В седмия гейм Басилашвили отрази още два брейкбола за 3-4, а в деветия бе пробит за втори път – 3-6.

В началото на третия сет и двамата бяха на високо ниво, като размениха по пробив в петия и шестия гейм. Развръзката вървеше към тайбрек, но Баутиста Агут дочака момента си за финален щурм и се добра до два мачбола от посрещане в дванадесетия гейм и материализира втория – 7-5.

Още резултати: Диего Шварцман – Бърнард Томич 6-1 7-6(3); Пабло Куевас – Виктор Троицки 6-3 6-0