Бердих „катастрофира“ срещу Басилашвили във Виена

Erste Bank Open, I кръг

Николос Басилашвили – Томаш Бердих 6-4 6-7(5) 7-5

Разочароващите резултати за Томаш Бердих продължават, след като чехът „катастрофира“ срещу непоставения Никилос Басилашвили в първи кръг на силния турнир във Виена. Грузинецът постигна драматична победа с 6-4 6-7(5) 7-5.

Загубата можеше да бъде по-категорична за Бердих, който загуби първия сет след ранен пробив в третия гейм, а при 5-5 във втората част бе изправен пред три скрити мачбола. Чехът обаче се измъкна благодарение на комбинация от добро сервиране и стабилна игра от дъното на корта и впоследствие се наложи в тайбрека с един минипробив повече – 7-5 точки.

Непредизвиканите грешки в играта на бившия финалист от Уимбълдън обаче продължаваха да валят и той бързо се оказа с пасив от 1-4 гейма в третия сет.

Басилашвили усети напрежението от възможната победа срещу фаворит и допусна изравняване (4-4), но след като Бердих изпусна два скрити мачбола в гейм №11, грузинецът все пак успя да пресече финалната линия с късен пробив в последния възможен момент.

Мачът продължи два часа и 36 минути, а следващият опонент на Басилашвили е участващият с уайлд кард Карен Хачанов.