Бердих не остави шансове на Соуса, победи за Чорич и Баутиста Агут в Дубай

Dubai Duty Free Tennis Championships, I кръг
Томаш Бердих – Жоао Соуса 6-1 6-4

Третият поставен в основната схема Томаш Бердих стартира с очаквана победа участието си на турнира Dubai Duty Free Tennis Championships. Световният №7 даде само 5 гейма на португалеца Жоао Соуса за крайното 6-1 6-4.

Бердих спечели 81% от точките си на първи сервис и проби на 4 пъти подаването на съперника, като не успя да удържи само един свой сервис гейм. Мачът продължи 70 минути, а чехът се поздрави с втори успех от също толкова срещи със Соуса, след като преди две години го преодоля на Мастърса в Маями.

Младият Борна Чорич се класира за втория кръг след 6-4 6-4 над Иржи Весели. Хърватинът поведе с 5-2 в първия сет, след като проби на два пъти подаването на съперника, но не успя да затвори сета на свой сервис от първия си опит. Все пак той приключи частта от втория след 43 минути игра. Във втората част Чорич проби за 2-1 и удържа три брейкбола преди да затвърди, като това се оказа достатъчно за успеха му.

Следващият му съперник ще бъде германецът Филип Колшрайбер, който срещна съпротива само във втория сет срещу Марсел Илхан, но преодоля турчина с 6-1 7-5.

Четвъртият поставен Роберто Баутиста Агут нямаше проблеми срещу Симоне Болели – 6-2 6-4 в първия мач от програмата на централния корт. Шампионът от Оукланд и София проби на два пъти в първия сет, за да дръпне с 4-0 и приключи частта за 32 минути. Един брейк натежа в негова полза и във втория сет. За Агут предстои мач срещу младия Хьон Чунг.

Италианският квалификант Томас Фабиано поднесе изненада, след като елиминира Леонардо Майер след 6-3 6-4 и на осминафиналите ще играе с Бердих.