Безупречен Дел Потро отстрани Куери и заслужи полуфинал срещу Раонич

Delray Beach Open, четвъртфинали
Хуан Мартин дел Потро – Сам Куери 7-5 7-5
Милош Раонич – Кайл Едмънд 4-6 6-3 6-4

Хуан Мартин дел Потро заяви преди началото на Delray Beach Open, че иска да стигне до шанс да се тества срещу най-добрите в света и след 7-5 7-5 над Сам Куери на четвъртфинала, ще получи тази възможност в първия му ATP турнир за сезона. Защото следващият му съперник е световният №4 Милош Раонич и на полуфинала ни очаква сблъсък на два от най-мощните сервиса и форхенда в мъжкия тенис.

Колкото до четвъртфинала, почти нищо не раздели Куери и Дел Потро, но аржентинецът проби два пъти при резултат 5-5 гейма и това го изведе до победата. Бившият №4 в света не отпусна нито един брейкбол на съперника си в целия мач и макар да наниза само 8 аса, спечели 87% от точките след първи сервис и като цяло се представи абсолютно безупречно в подаванията си.

Раонич също имаше тежка задача в своя полуфинал и мина през обрат за 4-6 6-3 6-4 над Кайл Едмънд, за да заслужи мястото си сред последните четирима в турнира. Само по един пробив във всеки от сетовете раздели двамата.

Раонич и Дел Потро са си разменили по една победа в директните сблъсъци помежду им, но не са играли от 4 години насам. Това ще е първи Топ 5 съперник за аржентинеца от мача му срещу Кей Нишикори на турнира в Базел през миналия сезон, загубен с 5-7 4-6.

Тръпнеш ли да разбереш кой ще стане новият шампион в Делрей? Виж коефициентите на bet365.com