Борбен Фонини спаси два мачбола и чака Григор на 1/2-финал

Intrum Stockholm Open, 1/4-финал
Джак Сок – Фабио Фонини 6-7(3) 7-6(2) 7-5

Непримирим Фабио Фонини направи обрат, спасявайки и два мачбола, за да отстрани миналогодишния финалист на турнира в Стокхолм Джак Сок с 6-7(3) 7-6(2) 7-5. Победителят загуби оспорван първи сет и даже имаше съмнения, че може да се откаже заради болки в коляното. Във втората част Фабио се наложи в тайбрек, а в решителната спаси два мачбола и накрая напусна корта като победител.

Световният №27 допусна пробив за 1-3, а после Сок затвърди – 4-1. Фонини опитваше да е по-агресивен в посрещанията си, но рядко му се удаваше някоя по-добра възможност.

Американецът сервираше за сета при 5-4 и поведе 30-0. Фонини обаче изравни, а в следващото разиграване игра сечен бекхенд по диагонала, като Сок избяга на форхенда си и потърси уинър по правата, но пропусна. На топката за рибрейк Джак направи идентична грешка и предаде подаването си – 5-4.

Стигна се до тайбрек, в който Сок допусна по-малко грешки. При 6-3 той посрещаше, а в последвалото разиграване излезе на мрежата и завърши точката със смач – 7-6(3).

На почивката Фабио поиска медицински таймаут, като оплакванията му бяха от болки в лявото коялно, което от самото начало бе пристегнато.

Италианският тенисист имаше леки проблеми с придвижването, които не изглеждаха толкова сериозни, че да влияят на играта му. Фабио заслужи първия брейкбол в четвъртия гейм, но опонентът му се измъкна – 2-2.

В петия световният №27 спаси точка за пробив при 30-40, но с двойна грешка подари нова на Сок. Справи се отново и затвори частта.

Американецът извади труден гейм за 4-4, в който отрази два брейкбола. При 5-6 Джак сервираше да вкара сета в нова тайбрек и го стори. В дългия гейм Фонини бе безгрешен и изравни с категорично 7-6(2).

Фонини започна с пробив в третия сет, а после покачи на 2-0. До шестия гейм обаче изтърва аванса си, а в осмия се измъкна от 30-40 за 4-4.

Фабио сервираше за оставане в мача в десетия гейм. При 30-30 бе изненадан от случаен къс ретур на съперника и отигра на мрежата, но бе разминат – 30-40. На мачбола се справи на втори сервис, а после отрази и нова точка за затваряне на мача преди да изравни 5-5.

В следващата част световният №27 поведе 40-30 и с контра пие по правата от форхенд си спечели правото да сервира за място на 1/2-финалите. После поведе 40-0 и материализира първия мачбол – 7-5.