Чилич е 1/8-финалист на Ролан Гарос след чиста победа над Лопес

Ролан Гарос, трети кръг
Марин Чилич – Фелисиано Лопес 6-1 6-3 6-3

Световният №8 Марин Чилич продължава да демонстрира впечатляваща форма клей и надигра в последователни сетове Фелисиано Лопес 6-1 6-3 6-3 за час и 50 минути на корт „Сюзан Ленглен“.

Началният удар на хърватина го нямаше в първия гейм и той закономерно допусна пробив. Веднага след това обаче се мобилизира и с рибрейк на нула намери ритъма си.

В четвъртия гейм Чилич постигна двоен пробив, като отново не даде точка на Лопес, след което покачи на 4-1, затваряйки подаването си на нула, за да направи и доиграването протоколно – 6-1.

В първите четири гейма от втория сет двамата си размениха по пробив, но нивото на испанския тенисист падна след преполовяването на частта, докато обратното важеше за съперника му.

С брейк в седмия гейм хърватинът поведе 4-3, а до края не даде гейм на опонента си.

Чилич преодоля колебливо начало на третия сет, спасявайки две точки за пробив, а веднага след това проби за 2-0. Сле този момент 8-ият в света наложи доминацията си и даже пропусна да постигне по-изразителен резултат – 6-3.