Чилич и Гофен оформиха решаващ мач за финалите в Лондон, Сок отстрани Тийм за 55 мин.

BNP Paribas Open, II кръг

Марин Чилич – Иво Карлович 7-6(7) 6-2

Марин Чилич победи сънародника си Иво Карлович с 7-6(7) 6-2 в мач от втори кръг на Мастърса в Париж.

По този начин в следващия кръг той ще се изправи срещу Давид Гофен, който по-рано през деня отстрани французина Никола Маю 7-6(5) 6-3. Така ако белгиецът иска да има някакъв шанс за финалите в Лондон, той трябва задължително да победи Марин Чилич.

Шампионът от Базел игра тайбрек в първия сет срещу Карлович, след като и двамата не успяха да материализират брейкболите, до които достигнаха. Там Чилич се оказа по-ефективен и направи два минибрейка, допускайки само един – 7-6(7).

След почивката той пречупи Доктор Иво в маратонски пети гейм, а до края проби подаването му още един път, за да се поздрави с победата.

По същото време завърши и мачът на Лука Пуй с Фелисиано Лопес. Французинът се наложи с 6-7(1) 6-3 6-4.

Същевременно Джак Сок регистрира убедителна победа над Доминик Тийм за 55 минути игра – 6-2 6-4. Американецът комфортно взимаше сервис геймовете си и не даде нито един геймбол на Тийм, а относително лесно и пробиваше, за да продължи уверено напред.