Чилич отстрани Пер след обрат в Ротердам

ABN Amro World Tennis Tournament, първи кръг

Марин Чилич – Беноа Пер 5-7 6-3 6-2

Топ поставеният на турнира в Ротердам Марин Чилич потегли с обрат срещу Беноа Пер 5-7 6-3 6-2 и чака изхода от срещата Борна Чорич – Карен Хачанов, за да разбере името на следващия си съперник.

Световният №7 трябваше да отрази два брейкбола в третия гейм от началото, но се справи, а в осмия имаше шанс да вземе подаването на съперника си, но не материализира точката за пробив, до която стигна – 4-4.

В десетия гейм хърватинът пропусна и два сетбола от посрещане, а веднага след това бе пробит и французинът поведе  след 7-5.

След почивката и двамата тенисисти станаха по-солидни, когато вкарват топката в игра, а моментът на №1 в схемата дойде в осмия гейм, когато проби за 5-3, а после нямаше проблеми да затвори частта – 6-3.

В третия сет Чилич успя тотално да убие всяко желание на съперника да се бори, след като проби в петия гейм, а в шестия отрази 6 брейкбола, за да затвърди на 4-2 преди да материализира втори пореден брейк за 5-2.

При този резултат Чилич сервираше за мача, поведе 40-0 и се възползва още от първата си точка за приключване на мача.