Чилич сгази Троицки за 63 минути с демонстрация на класа

Western&Southern Open, I кръг
Марин Чилич – Виктор Троицки 6-3 6-4

Марин Чилич изнесе качествена продукция във високо темпо и само за 63 минути сложи край на серията от пет поредни поражения от Виктор Троицки с 6-3 6-4 на старта на Western&Southern Open. Досега двама бяха играли 10 пъти помежду си, като хърватинът спечели първите пет, но загуби следващите 5.

Днешният им 11-и сблъсък започна с повече от 3 часа закъснение заради дъжда, който се изля над кортовете в Синсинати, но и двамата сервираха много концентрирано в откриващия сет, а геймовете се движеха доста бързо с къси и агресивни размени от основната линия. Чилич се възползва от единствения моментен спад в играта на съперника, стигна до 30-40 и проби за 5-3 и фиксира 6-3 на таблото с уверено спечелено подаване.

Хърватинът просто се справяше безупречно на начален удар днес и не отпусна нито един брейкбол на Троицки, чиито любим бекхенд по правата също не се радваше на особена успеваемост. При 2-2 гейма във втората част сърбинът се добра до равенство, само че Чилич изигра следващите две точки изцяло на форхенд и сравнително бързо пречупи съпротивата на съперника за 3-2.

При 3-3 гейма, бекхендът на Троицки отново се пропука и той изостана с 0-30, а световният №14 сграбчи шанса си с хищнически инстинкт и проби за 4-3. До края той загуби само 2 точки на свой сервис и приключи мача с категоричното 6-3 6-4. Чилич очаква във втори кръг победителя от испанското дерби между Фернандо Вердаско и Алберт Рамос.

В друг мач от кръга, 18-годишният Райли Опелка пречупи Жереми Шарди с 3-6 7-5 7-6(9) и ни очаква битка на сервисите с Джо-Вилфрид Цонга.