Чорич е следващото препятствие пред шампиона Чилич в Базел. Баутиста Агут е на 1/4-финал

Swiss Indoors Basel, първи кръг
Борна Чорич – Хенри Лааксонен 6-7(10) 6-1 6-3

Борна Чорич започна участието си на турнира в Базел с победа 6-7(10) 6-1 6-3 над участващия с „уайлд кард“ Хенри Лааксонен. Така победителят се превърна в следващия съперник на миналогодишния шампион Марин Чилич.

Хърватинът  реализира ранен брейк за 2-0, който затвърди безпроблемно. В следващия си сервис гейм обаче изостана 15-40 и предаде подаването си – 3-2.

Последва серия, в която сервиращите нямаха никакви проблеми, а двамата си размениха по пробив в единадесетия и дванадесетия гейм – 6-6. В тайбрека представителят на домакините спаси общо 5 сетбола преди да вземе частта – 7-6(8).

Чорич удържа натиск на съперника в началото на втория сет, а в третия гейм проби – 2-1. След като затвърди, постигна двоен брейк за 4-1, а после бързо довърши, отпускайки едва две точки до края – 6-1.

Лааксонен спаси седем брейкбола в четвъртия гейм от решителния сет, но в осмия не успя да заличи пасив от 15-40 – 3-5. Така Чорич сервираше за победата и завърши с гейм на нула – 6-3.

Междувременно Роберто Баутиста Агут спечели 1/8-финалния си двубой срещу Райън Харисън с 6-3 7-6(1). Адриан Манарино победи Рубен Бемелманс 7-6(0) 4-6 6-1, Жулиен Бенето надигра Доналд Йънг 6-4 6-2,  Мартон Фукчович отстрани Джаред Доналдсън 6-0 6-1.