Чорич ще е първият съперник на Надал в Монреал, Лопес вече е аут

Rogers Cup, I кръг
Борна Чорич – Михаил Южни 6-2 6-4
Хьон Чунг – Фелисиано Лопес 6-1 4-6 7-6(3)

Борна Чорич си заслужи правото да е първия съперник на водача в схемата на Rogers Cup – Рафаел Надал. Хърватинът потегли уверено с 6-2 6-4 над ветерана Михаил Южни и за четвърти път в кариерата си ще се изправи срещу Матадора. Той води с 2-1 в преките им двубои до момента и спечели последната им среща с категоричното с 6-1 6-3 в миналия сезон през Синсинати.

Чорич се нуждаеше от 69 минути на корта днес, а в откриващия сет наниза серия от 1-2 до 6-2 гейма. Южни успя да поведе с 2-0 след почивката, само че хърватинът веднага изравни за 2-2 и реши мача с нов брейк за 5-4, след който сложи точка на спора на свой сервис.

Същевременно, слабата форма на Фелисиано Лопес след титлата му в Куинс продължава и той записа четвърта загуба в последните си пет мача – 1-6 6-4 6-7(3) от Хьон Чунг. Азиатецът влезе мощно в двубоя с аванс от 4-0 и затвори първия сет за 26 минути, но не успя да запази нивото си след почивката и Лопес рестартира битката с 6-4. Играта бе напълно изравнена в третия сет и тайбрекът дойде съвсем логично, а Чунг доминираше в него и го спечели със 7-3 т.

А шампионът от Лос Кабос, Сам Куери, потегли с измъчено 4-6 7-6(4) 7-5 над световния №155 Венсан Мило. Същевременно, Ернесто Ескобедо, който влезе в основната схема след отказването на Томаш Бердих, отстрани Николоз Басилашвили със 7-6(4) 6-4.