Чорич спря Тийм и записа най-голямата си победа за сезона

Miami Open, II кръг
Доминик Тийм – Борна Чорич 1-6 5-7

Представителят на „следващата генерация“ Борна Чорич записа най-голямата си победа за 2017 г., отстранявайки шестия поставен Доминик Тийм след 6-1 7-5. Хърватинът проби на четири пъти подаването на съперника в мача, който продължи малко повече от час и половина и бе прекъсван заради дъжда.

Двубоят започна просто кошмарно за Тийм, който допускаше огромно количество грешки в играта си, докато Чорич почти не бъркаше и без да е особено агресивен в ударите си, скоростно натрупа аванс от 3-0 гейма. Хърватинът залагаше на стандартната си стратегия с акцент върху дефанзивните елементи в играта и подпомогнат от пропуските на съперника, безпроблемно съхраняваше аванса си и дори проби за втори път, затваряйки откриващия сет с 6-1 за едва 25 минути.

Тийм даде признаци, че започва да се съвзема след почивката, когато макар да загуби още първото си подаване, се пребори за моментален рибрейк и след още няколко гейма вече имаше инициативата в мача на своя страна. Тийм най-после успя да притисне съперника при 5-4 гейма, когато пропусна куп брейкболи с цената на сетболи, а след последния потроши брутално ракетата си. В този момент дъжд засипа корта и мачът бе прекъснат при 5-5.

Когато двамата се завърнаха на корта, нервното напрежение все още не бе отпуснало Тийм. Австриецът се измъкна от 15-40, но при третия скрит мачбол на Чорич се предаде – 5-6. След това 62-ият в света сложи точка на спора с комфортен сервис гейм на 15.

Хърватинът се поздрави с четвъртия си кариерен успех над представител на Топ 10, а за последно бе надделял над съперник от челната десетка миналата година в Синсинати, когато елиминира Рафаел Надал. В третия кръг той ще играе с Адриан Манарино.