Дъстин Браун - Фелисиано Лопес е първият полуфинал в Гщаад

Swiss Open Gstaad, четвъртфинал
Дъстин Браун
Михаил Южни 6-4 6-4

Дъстин Браун продължи с прекрасното си представяне на Swiss Open Gstaad, справяйки се в два сета с Михаил Южни – 6-4 6-4. Германецът демонстрира солиден тенис и за пореден път доказа, че може едновременно да бъде страшно атрактивен на корта, но и пределно концентриран, когато става дума за важни точки.

Двамата започнаха мача светкавично, печелейки по един бърз сервис гейм на сметката си, затваряйки частите на нула. Това сякаш успокои руския тенисист, който е поставен под №7 в основата схема на турнира, и той разчиташе, че няма да срещне съпротива при подаването си. Случи се обаче точно обратното и Браун проби без да дава точка на опонента си, за да поведе 2-1.

Постепенно мачът се успокои докато при 5-4 за германският тенисист, Южни не реши да атакува. Браун трябваше да спаси четири точки за пробив, за да материализира най-накрая третия сетбол, до който достигна в гейма, и да поведе 1-0.

След почивката битката на корта стана много по-оспорвана, разиграванията по-дълги, а борбата за всяка точка се ожесточи. Това до голяма степен беше резултат и от мобилизирането от страна на Южни, който не смяташе да се предава лесно. Руснакът обаче бе пробит за 2-3, а до края така и не успя да върне брейка.

Следващият съперник на Дъстин Браун ще бъде Фелисиано Лопес, който се справи с Елиас Имер – 6-4 7-6(2)

През първия сет испанецът реши да не се съпротивлява от ретур, но точката за пробив, до която опонентът му стигна в петия гейм, го накара поне да бъде по-концентриран в нападение. През цялото време Имер беше безупречен в защита или поне така изглеждаше на пръв поглед, защото Лопес му бе приготвил капан в самия край, когато достигна до два брейкбола при 5-4 в своя полза, реализира първия и поведе в резултата.

Втората част се превърна в празник на неосъществените точки за пробив. Почти нямаше гейм, в който някой рутинно да взима подаването си. Все пак испанецът бе по-спокойният от двамата, когато вкарваше топката в игра. Той не успя да реализира четири мачбола в самия край и се стигна до тайбрек, където все пак успя да излъже опонента си и да спечели мача.

По-рано през деня Тиаго Монтейро доигра мача си срещу Жил Симон и го победи с 6-2 6-4. В късния следобед обаче, бразилецът загуби на четвъртфинал от Робин Хаасе с 6-7(2) 5-7. Холандецът ще се изправи на полуфинал срещу Пол-Анри Матьо, който обърна Алберт Рамос с 4-6 6-3 6-4.