Дел Потро е третият 1/2-финалист в Стокхолм. Вердаско спря Андерсън

Intrum Stockholm Open, 1/4-финал
Хуан Мартин дел Потро – Юичи Сугита 6-2 7-6(6)

Защитаващият титлата си шампион на турнира в Стокхолм Хуан Мартин дел Потро победи Юичи Сугита 6-2 7-6(6) и се класира за 1/2-финалите в надпреварата след час и половина игра.

Кулата от Тандил започна мощно и отпусна само точка в първите два гейма – 2-0, а после реализира двоен брейк, който затвърди на 15 – 4-0.

Връщане назад за Сугита нямаше, като световният №37 спаси два сетбола в подаването си в седмия гейм, а накрая изгуби сета след като в осмата част дръпна 40-15, но пропусна и двата брейкбола – 2-6.

Дел Потро поведе 2-0 във втория сет, но загуби следващите два гейма – 2-2. Последва серия от бързи подавания и се стигна до тайбрек, в който аржентинецът постигна желания резултат – 7-6(6).

В последния 1/2-финал Фернандо Вердаско победи Кевин Андерсън със 7-6(1) 7-6(1).