Дел Потро пречупи Кокинакис в 4 сета

Wimbledon, I кръг
Хуан Мартин дел Потро – Танаси Кокинакис 6-3 3-6 7-6(2) 6-4

Хуан Марин дел Потро премина първи кръг на Уимбълдън, в който се справи в 4 сета с Танаси Кокинакис 6-3 3-6 7-6(2) 6-4. Аржентинецът започна отлично, но после двубоят се превърна в истинска битка, когато и опонентът му вдигна нивото си. Победителят обаче бе по-добър в решителните моменти, а и демонстрира по-здрави нерви.

Кулата от Тандил откри резултата с подаване на нула, а в следващата част се възползва от това, че съперникът му не може да намери първия си сервис и проби – 2-0.

Австралиецът продължаваше да има проблеми, когато подава, и записа първи гейм на сметката си за 1-3 с два отразени брейкбола. Чак към заключителната част на сета той намери и шанс да докара до дюс гейм, в който посреща, като заслуга затова имаше и опонентът му.

Все пак, при 5-3 Дел Потро сервираше за сета и не отпусна точка.

На старта на втория сет аржентинецът стигна до 30-30 в първия гейм, а в следващото разиграване разгада апроуа на съперника и го матира с пасинг шот, за да заслужи първи брейкбол в частта. С три поредни аса обаче 486-ият в света се измъкна.

Кокинакис намали грешките и рисковите отигравания, а същевременно усети и че вторият сервис на опонентът му е плах, от което извезе максимално много ползи. Така в осмия гейм австралиецът дръпна 40-15, а на първия брейкбол опонентът му изкара форхенд в аут – 5-3.

Настроението на Танаси ставаше по-добро, а с прекрасен пасинг шот при 40-15 той затвори частта – 6-3.

32-ият в света вече усещаше, че в представянето на опонента му не става дума за моментен импулс, а за тенденциозно подобряване на играта му, така че същото трябваше да стори и Делпо. Кулата от Тандил допусна брейк за 1-2, но в шестия гейм дръпна 40-15 с две възможности за рибрейк, като още на първата австралиецът подходи безразсъдно и направи двойна грешка – 3-3.

Кокинакис сервираше за оставане в десетия гейм. Изправи се пред сетбол, който спаси с хубав сервис, а после безпроблемно изравни – 5-5. Тайбрекът реши изхода, като австралиецът допусна минибрейк след двойна грешка за 0-2, а до края не навакса пасива си – 6-7(2).

В седмия гейм от четвъртия сет Делпо поведе 40-15, но с ретур в аут изпусна първия брейкбол, а опонентът му отрази втория с два удара – дюс. Хуан Мартин пропусна и трети шанс с посрещане в мрежата, а накрая съперникът му извади частта – 3-4.

В деветия гейм обаче аржентинецът си заслужи нова възможност, на която пласира отличен ретур, след който Кокинакис пласира форхенд в мрежата. При 5-4 Делпо сервираше за победата и изпусна 6 мачбола, но на седмия сервира по диагонала от ад полето и с форхенд уинър по правата довърши съперника.