Дел Потро се срина срещу световния №125

Lyon Open, II кръг
Хуан Мартин дел Потро – Гастао Елиаш 6-7(0) 4-6

Хуан Мартин дел Потро претърпя най-тежката си загуба за сезона във втори кръг на Lyon Open с 6-7(0) 4-6 от световния №125 Гастао Елиаш. Това е първо поражение за аржентинеца от съперник извън Топ 100 от март 2016-а насам, когато Орасио Себайос го спря на Мастърса в Маями като №112 в ранглистата.

Елиаш успя да пробие още второто подаване на съперника си, но Дел Потро постепенно започна да завзема контрола над мача и макар да пропусна три брейкбола при 2-3, се добра до равенството за 4-4. Аржентинецът обаче се срина в тайбрека, където съперникът му наниза седем безответни точки.

Втората част започна с разменени пробиви, след което ритъмът на играта се успокои. Елиаш обаче отново нанесе последния удар с нов брейк в десетия гейм, който му осигури победата с 6-4. Португалецът продължава напред срещу водача в схемата Милош Раонич.