Дел Потро записа експресна победа над Соуса, Цонга загуби френския сблъсък с Бенето

Rolex Paris Masters, втори кръг
Хуан Мартин Дел Потро – Жоао Соуса 6-2 6-1

Хуан Мартин Дел Потро се справи безпроблемно с Жоао Соуса, достигайки до победа с 6-2 6-1 само за час и три минути игра. Следващият мач на аржентинецът на Rolex Paris Masters ще бъде срещу Робин Хаасе, който по-рано отстрани Александър Зверев с 3-6 6-2 6-2. Дел Потро все още има големи шансове за участие на финалите на ATP в Лондон.

Световният номер 17 направи задачата си лека, като още в началото поведе с два убедителни пробива на 15, правейки резултата 4-0. Най-добрият шанс за завръщане в сета за Соуса дойде гейм по-късно, когато португалецът се добра до дюс, но така и не успя да се наложи. Повече брейкове нямаше и първата част завърши 6-2.

Дел Потро не намали темпото и във втория сет, като поведе с пробив още при първото подаване на противника си. Соуса отстрани един брейкпойнт, но когато аржентинецът си осигури втори, отговор нямаше. Кулата от Тандил затвърди на 0. В следващите няколко гейма, промяна в развитието на двубоя нямаше – трудни подавания за португалецът и рутинни за Дел Потро. При 3-1 той стигна до нова точка за пробив, която реализира. Интригата изглеждаше приключила след по-малко от 50 минути игра.

Соуса все пак имаше своя момент, когато при 1-4 си издейства възможност за рибрейк, но така и не се възползва от него. Въпреки всичко той не се предаде и спаси три мачпойнта, преди да преклони глава пред Дел Потро – 6-2 6-2.

Друг от играчите търсещи място в Лондон, Джо-Вилфрид Цонга, изпусна натрупания пред сънародника си Жулиен Бенето аванс и отпадна, с което и мечтите му за класиране на финалите изчезват. Двубоят завърши 2-6 7-6(4) 6-2.