Колшрайбер на сет от финал на Mercedes Cup, мачът бе прекъснат заради дъжда

от TennisKafe

Mercedes cup, полуфинал

Хуан Мартин дел Потро – Филип Колшрайбер 3-6 2-2

Хуан Мартин дел Потро излезе на полуфинала в Щутгарт, за да достигне до мач с Доминик Тийм, който по-рано през деня направи обрат срещу Роджър Федерер, спасявайки два мачбола. Филип Кошрайбер  се целеше в първи финал на трева от 2011 г. Дъждът обаче прекъсна мача във втория сет.

Аржентинецът не започна добре срещата, допускайки пробив още в третия гейм, а германският му съперник много го затрудняваше по време на разиграванията и когато подаваше. Поставеният под №7 в основната схема се движеше по-леко по корта, а отиграванията му често изненадваха Дел Потро. При преднина от 5-3 Колшрайбер проби за втори път записа на сметката си лесно спечелен сет.

В началото на втория сет тенисистите записаха три бързи сервис гейма. При изоставане от 2-1 Кулата от Тандил даде два брейкбола на съперника си, но някак си успя да се върне в гейма, за да го спечели и да изравни 2-2. При този резултат мачът беше прекъснат заради дъжда.

Тагове: , , ,

Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви. Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта.