Долгополов даде само 5 гейма на Троицки. Фонини спечели след „геврек“ в първия сет

Долгополов даде само 5 гейма на Троицки. Фонини спечели след "геврек" в първия сет

BNP Paribas Open, I кръг
Александър Долгополов – Виктор Троицки 6-1 6-4
Фабио Фонини – Константин Кравчук 0-6 7-5 6-4

Александър Долгополов отпусна само пет гейма на Виктор Троицки в един от най-очакваните мачове в първия ден на битките в основната схема на Индиън Уелс при мъжете. Украинецът се поздрави с 6-1 6-4 само час и 10 минути на корта. Двубоят бе доста по-оспорван, отколкото показва резултата, но все пак 64-ият в света продължава напред.

Сърбинът изостана с 1-5 гейма в първия сет и макар да имаше два брейкбола, с които да продължи съпротивата, ги пропусна и предаде частта за половин час. Мачът бе малко по-равностоен след почивката, само че световният №64 отново имаше последната дума и го затвори с 6-4. Във втория кръг Долгополов ще играе с Филип Колшрайбер, който е поставен под №28 в основната схема.

А Фабио Фонини се отърси от загуба на първия сет на нула, за да обърне Константин Кравчук с 0-6 7-5 6-4. Италианецът и днес ни показа двете си лица, които сме виждали в толкова много от предишните му мачове. Отпуснат и привидно незаинтересован от случващото се на корта, Фонини предаде първия сет за 23 минути.

След това обаче, Фабио се бори още почти два часа, за да постигне обрат срещу вдъхновения Кравчук. При 3-4 гейма в третия сет, Фонини се върна от 0-40 на свой сервис, след което направи и решаващия пробив, който го изведе до успеха. Италианецът вече мисли за следващото си изпитание, което ще е сериозно – седмият поставен Джо-Вилфрид Цонга.

Приказката на „щастливия губещ“ Йошихито Нишиока ще продължи поне още един кръг, след като японецът разби с 6-4 6-1 Елиас Имер. За Нишиока предстои сблъсък с Иво Карлович и неговия мощен сервис.

Бърнард Томич пък не може да се събуди от кошмара, в който се превръща за него сезон 2017 и се предаде с 2-6 2-6 за час игра срещу Бьорн Франтанджело. Това е пета поредна загуба за австралиеца, който за последно спечели мач на Australian Open.

Още резултати: Томи Робредо – Карен Хачанов 1-6 5-7, Душан Лайович – Франсес Тиафо 6-3 6-3, Петер Гойовчик – Райли Опелка 6-3 3-6 6-1, Хуан Монако – Адриан Манарино 3-6 7-6(5) 1-6, Жоао Соуса – Диего Шварцман 4-6 6-3 4-6, Мартин Клижан – Тиаго Монтейро 7-6(3) 6-3, Раду Албот – Жереми Шарди 6-7(2) 2-6.