Долгополов с първи четвъртфинал от април, Багдатис излъга Куери в оспорвана битка

AEGON OPEN NOTTINGHAM, II кръг
Александър Долгополов – Франк Данчевич 6-3 7-5

Поставеният под №4 в основната схема Александър Долгополов вероятно очакваше по-лесен мач срещу 292-ия в света в момента Франк Данчевич, но все пак се класира за четвъртфиналите на AEGON OPEN NOTTINGHAM след двусетова победа с 6-3 7-5.

Долгополов се завърна на корта за пръв път от Мастърса в Рим и в английския град постигна втори успех, след като в първия кръг се справи с представителя на домакините Кайл Едмънд също след чиста победа. Световният №32 достигна до първия си четвъртфинал от април в Барселона, където бе спрян от Кей Нишикори.

Срещата започна отлично за украинеца, който проби във втория гейм и затвърди. Той пазеше аванса си до седмия гейм, в който Данчевич осъществи рибрейк, но веднага след това отново изпусна подаването си, което се оказа решаващо.

И във втората част Долгополов проби първи за 3-2, но Данчевич изравни за 4-4. А когато 292-ият в света сервираше в 11-ия гейм да си осигури поне тайбрек, изигра слаб гейм, след което украинецът приключи безпроблемно двубоя.

На четвъртфиналите за победителя предстои среща с Жил Мюлер или Михаил Южни.

Андреас Сепи също продължава към четвъртфиналите след далеч по-лесно 6-2 6-3 над Адриан Манарино. Той ще играе с Дуди Села, който се поздрави с 6-3 2-6 6-4 над Бенямин Бекер.

Маркос Багдатис и Сам Куери изиграха драматичен мач, който продължи почти два часа, а кипърският ветеран преодоля слаб първи сет, за да измъкне втория с тайбрек и да наложи волята си в решителната част за крайното 1-6 7-6(8) 6-4.