18-годишният Зверев изхвърли Чилич от Монпелие

Open Sud de France, II кръг
Марин Чилич – Александър Зверев 6-7(4) 6-7(1)

Александър Зверев, който е едва на 18 години, изхвърли втория поставен Mарин Чилич от турнира в Монпелие след успех във втория кръг със 7-6(4) 7-6(1), като така записа първа победа от два мача с хърватина. На четвъртфинал германецът ще играе с Михаел Берер или Кени дьо Шепе.

Световният №13 започна силно мача, проби на нула за 2-0, но след това не можа да спечели собственото си подаване. До края на сета пробиви нямаше и се стигна до логичния тайбрек, в който 18-годишната надежда на германския тенис започна с минибрейк, поведе с 6-3, не можа да затвори частта при първия си шанс на собствен сервис, но при втория не сбърка и поведе с 1-0 сета.

В деветия гейм на втория сет хърватинът можеше да пробие, с форхенд уинър по правата стигна до четвърти брейкбол в гейма, но той бе отразен със сервис със скорост от 217 км/ч, а малко по-късно световният №85 сложи точка на спора за собствения си сервис гейм.

Шампионът от US Open 2014 продължи да притиска младия си съперник и поведе с 0-40,  а след атака на мрежата при втория брейкпойнт поведе с пробив и 6-5. Чилич сервираше за сета, но Зверев показа отлична игра на ретур и прати и тази част в дълъг гейм. Смяната на полетата дойде при 5-1 в полза на 85-ия в света, а след ретур уинър Зверев стигна и до първия си мачбол, от който се възползва с хубав сервис.