Алмагро отстрани Соуса в Ещорил, Карено Буста също на 1/4-финал

Millennium Estoril Open, II кръг
Жоао Соуса – Николас Алмагро 6-4 1-6 2-6

Николас Алмагро стигна до пълен обрат и изненада неприятно Жоао Соуса. В среща от втория кръг на Millennium Estoril Open испанецът отстрани поставения под №4 с 4-6 6-1 6-2 и на четвъртфиналите ще играе с Леонардо Майер или Паоло Лоренци.

Четвъртият в схемата проби за 2-1, задържа аванса си и спечели първия сет. Испанецът се обаче събуди, с два пробива поведе с 5-1, а при свой сервис изравни сетовете. Той продължи да контролира случващото се на корт, като поведе с ранен пробив, увеличи аванса си при 4-1. В седмия гейм световният №71 пропусна мачбол при сервис на португалеца, но при свой начален удар приключи двубоя.

Пабло Карено Буста – Таро Даниел 6-4 7-5

Пабло Карено Буста се наложи над Таро Даниел с 6-4 7-5 в среща от втория кръг на Millennium Estoril Open и чака да разбере името на следващия си съперник – Жил Симон или Пол-Анри Матьо.

Мачът започна с два разменени пробива, след което двамата стабилизираха подаванията си. Решителен се оказа пробивът в последния гейм на частта и осмият поставен спечели първия сет.

Световният №90 започна обещаващо втория сет, проби на старта, но загуби аванса си в четвъртия гейм. Японецът отново излезе напред в резултата, но но не можа да се възползва от възможността. При 5-4 пропусна два сетбола, след което загуби сервис гейма си, а малко по-късно след нов брейк и мача.