Багдатис изхвърли Гофен на старта в Ротердам

ABN Amro World Tennis Tournament, I кръг
Давид Гофен – Маркос Багдатис 1-6 7-5 6-7(5)

Маркос Багдатис записа четвърта победа от пет срещи с Давид Гофен, като в мач от първия кръг на ABN Amro World Tennis Tournament кипърецът победи четвъртия поставен с 6-1 5-7 7-6(5) и ще се изправи в следващия кръг срещу  Мартин Клижан.

Световният №61 започна изключително силно – поведе с два пробива и 4-0, спаси два брейкбола, за да стигне до 5-0 и в следващия си сервис гейм приключи сета за 32 минути игра.

Във втория сет белгиецът стабилизира играта си и мачът стана доста по-равностоен. При 5-6 Багдатис сервираше за вкарване на частта в тайбрек, но допусна грешка от бекхенд след дълго разиграване и световният №16 получи сетбол. При първия не успя, но при втория пласира бекхенд уинър по правата и изравни сетовете.

В петия гейм на третия сет кипърецът стигна до брейкбол, а Гофен изкара бекхенда си в аут. Световният №16 обаче не се отчая, а отвърна на удара – поведе с 15-40 и след топка в мрежата на съперника си върна брейка.

Така се стигна до тайбрек, в който смяната дойде при 4-2 т. в полза на 25-годишния белгиец, но Багдатис изравни за 5-5, а след това спечели точката си на свой сервис за втори път в тайбрека и стигна до мачбол. При последвалото продължително разиграване с 41 разменени удара Гофен не издържа, изкара топката в аут и предаде мача.

Мартин Клижан се пребори с Томи Робредо с 6-2 6-7(5) 6-3. Полуфиналистът в София стигна до мачбол при 5-3 в третия сеи и 40-15 и с осмия си ас приключи мача.