Баутиста Агут изненада неприятно Чилич

Australian Open, III кръг
Марин Чилич – Роберто Баутиста Агут 4-6 6-7(5) 5-7

Въпреки че пласира 15 аса, шампионът от US Open 2014 Марин Чилич отпадна още в третия кръг на тазгодишното издание на Australian Open след загуба от Роберто Баутиста Агут с 4-6 6-7(5) 5-7. Чилич пласира 46 уинъра, но допусна 55 непредизвикани грешки срещу 28/31 за испанеца.  Баутиста Агут, който в първите си два мача в Мелбърн постигна петсетови победи над Мартин Клижан и Душан Лайович, на осминафинала ще играе с Ник Кирьос или Томаш Бердих.

Световният №21 стигна до ключов пробив в седмия гейм на първия сет, спаси точка за пробив в деветия, след което спечели частта. Във втория сет двамата си размениха по един пробив и се стигна до тайбрек – при 6-5 испанецът стигна до сетбол и спечели точката при сервис на 12-ия поставен.

Третият сет вървеше доста равностойно, в осмия гейм хърватинът удържа подаването си, но се пропуска в самия край – при четвъртия си брейкбол в 12-ия гейм Баутиста Агут сложи край на мача след 2 часа и 38 минути игра. Това е втори осминафинал за испанеца в Мелбърн – през 2014-а той загуби от Григор Димитров.