Бердих се пребори със Зверев и ще играе с Гофен на 1/4-финал в Марсилия

Open 13, II Кръг
Томаш Бердих – Александър Зверев 6-3 3-6 7-5

Томаш Бердих удържа на хъса и таланта на Александър Зверев и след 6-3 3-6 7-5 и над два часа игра записа втора победа от два мача с младежа, за да се класира за четвъртфиналите на Open 13 в Марсилия, където ще играе с Давид Гофен.

Световния №56 започна със самочувствие мача и се възползва от втория си брейкбол, за да поведе с пробив и 2-1, но не можа да спечели подаването след това и поставеният под №2 в схемата изравни. Решителният си удар чехът нанесе в осмия гейм, когато стигна до брейк, а след това при свой сервис затвори частта.

Вторият сет вървеше без пробиви. В осмия гейм 18-годишен германец стигна до три поредни точки за пробив – при първата изкара топката си в аут, втората световният №8 си помисли, че е  отразил със сервис на линията, но се наложи да преиграе точката и допусна двойна грешка, с което Зверев поведе с 5-3, а след това с ас приключи сета. 100% спечелени точки при първи сервис за германеца, 38% вкаран първи начален удар за чеха във втория сет.

В шестия гейм Бердих размина съперника си на мрежата и стигна до брейкпойнт, но участващият с „уайлд кард“ подходи агресивно и го отрази. При втория обаче чехът атакува на мрежата и поведе с 4-2, а след това затвърди, давайки една точка на опонента си.

Още в следващия гейм чехът стигна до два мачола, но не можа да се възползва от тях, а малко по-късно не успя да спечели собственото си подаване, сервирайки за мача. В 12-ия гейм чехът отново стигна до брейкбол, като този път успя и спечели първия си мач след Australian Open с разиграване от 29 удара.

В друга среща Ришар Гаске се наложи над Ернест Гулбис със 7-6(5) 6-3 и на четвъртфинал ще играе с Ник Кирьос.