Дел Потро и Колшрайбер на 1/4-финал в Мюнхен

BMW OPEN by FWU AG, II кръг
Хуан Мартин дел Потро – Ян-Ленард Щруф 6-2 3-6 6-3

Хуан Мартин дел Потро се пребори с представителя на домакините Ян-Ленард Щруф и след успех с 6-2 3-6 6-3 се класира за четвъртфиналите на BMW OPEN by FWU AG в Мюнхен. Следващ съперник на завръщащия се след операции на китката аржентинец ще е Филип Колшрайбер.

Дел Потро, който в момента е №337 в ранглистата, започна ударно, като поведе с 5-0, след което затвори сета с 6-2. Във втория обаче германецът отвърна на удара – поведе с 5-1 и спечели сета с 6-3.

В решителната част бившият №4 дръпна с 3-0, след което отново стигна до възможности за пробив. При третия брейкбол Дел Потро спечели продължителна размяна от основната линия, която завърши, след като топката отскочи накриво от линията и Щруф не можа да реагира.

Последваха три пробива, като аржентинецът пропусна три мачбола на свой сервис. С отличен уинър по правата от бекхенд световният №112 записа нулев сервис гейм и запази пасива си минимален – 3-5.

Дел Потро отново сервираше за мача и отново имаше проблеми, мина през 15-30, но след аут на германеца получи нов шанс да приключи мача. Щруф го натиска на бекхенда, но аржентинецът издържа, след което избяга на форхенд, който Щруф не можа да върне.

Филип Колшрайбер – Флориан Майер 6-3 6-2

В германския осминафинал Филип Колшрайбер победи с 6-3 6-2 миналия през квалификациите Флориан Майер, който миналата седмица се завърна в тура след седеммесечно отсъствие заради контузия.

Колшрайбер проби за 2-0, загуби подаването си в шестия гейм, но още в следващия поправи грешката си. той пропусна два сетбола при сервис на сънародника си, но при свой начален удар затвори първата част.

Световният №27 проби два пъти и поведе с 4-0. След бекхенд ретур в аут бившият №18 спечели първи гейм във втория сет за 1-4, а след с двойна грешка на Колшрайбер, Флориан успя да намали пасива си. Той обаче не успя да спечели собствения си сервис гейм още в следващия гейм поставеният под №4 затвори мача.