Ферер отново неутрализира мощта на Големия Джон и е на ¼-финал в Мелбърн

Australian Open, осминафинал
Давид Ферер – Джон Иснър 6-4 6-4 7-5

Давид Ферер отново показа, че има нужните качества и игра, за да неутрализира мощта на 208-сантиметровия Джон Иснър, като постигна седма победа от осем мача с американеца и след 6-4 6-4 7-5 се класира за шести път на четвъртфиналите на Australian Open. Така за десета поредна година в Топ 8 в Мелбърн ще има поне един испанец. Там 33-годишният тенисист, който е висок само 175 сантиметра, очаква победителя от мача между Анди Мъри и Бърнард Томич. Ферер все не е загубил сет в тазгодишното издание на турнира.

В първия сет Ферер проби за 2-1, а при 5-4 сервираше за частта. Началният удар обаче не му вървеше, като до този момент имаше около 30% вкаран първи сервис. След двойна грешка на Давид, Големият Джон поведе с 15-30, след грешка на Ферер американецът получи шанс да върне пробива, но не успя, след което испанецът спечели сета.

Във втория сет дребничкият тенисист повиши процента си на вкаран първи сервис и пласира 10 уинъра срещу само една непредизвикана грешка. Ключов се оказа пробивът на нула в седмия гейм, а при 5-4 Ферер отново имаше шанса на свой сервис да спечели частта.  Световният №8 поведе с 40-0 – при втория сетбол американският гигант пресили форхенда си и испанецът вече бе на един сет от четвъртфиналите.

В третата част нямаше пробив до 11-ия гейм, когато испанецът поведе с 15-40 и след двойна грешка на световния №11 вече имаше преднина от пробив и шанс да затвори мача още в следващия гейм. Той поведе с 40-0 и след бекхенд уинър по правата се класира за четвъртфиналите.

Иснър завърши с 18 аса, 75% вкаран първи сервис, 39 уинъра и 49 непредизвикани грешки. Ферер вкара едва от половината си опити при първи сервис, но спечели 74% от точките си на втори, пласира 28 уинъра и допусна 17 непредизвикани грешки.