Гарсия-Лопес спечели испанското дерби с Алмагро в Маракеш, Весели също на 1/4-финал

Grand Prix Hassan II, II кръг
Николас Алмагро – Гийермо Гарсия-Лопес 6-1 3-6 4-6

Николас Алмагро затрудни Гийермо Гарсия-Лопес в испанската среща от втория кръг на Grand Prix Hassan II, но не можа да сътвори сензацията и топ поставеният в Маракеш се класира за четвъртфиналите на надпреварата след пълен обрат – 1-6 6-3 6-4.

Световният №62 поведе с пробив и 2-0, загуби собственото си подаване, но за сметка на това отново проби топ поставения, след което вече успя да затвърди. С още един пробив Алмагро си осигури възможността да сервира за сета, който затвори при първия си сетбол. Във втората част решаващ се оказа пробивът на Гарсия-Лопес в осмия гейм, с което мачът отиде в трета част.

В третия гейм шампионът от 2014-а поведе с 0-40 и при втория брейкбол излезе напред в резултата, а след това с хубав начален удар за край на своя сервис гейм и затвърди. С печеливш бекхенд по правата Алмагро спечели подаването си и запази пасива си минимален.

При 5-4 първият в схемата сервираше за мача – поведе с 40-15, но Алмагро подходи агресивно и спаси първия мачбол, атакувайки бекхенда на съперника си. След това с хубав сервис световният №37 изхвърли опонента си встрани от корта и с форхенд по диагонала в противоположната посока стигна до победата.

Следващ съперник на Гарсия-Лопес ще е Иржи Весели, който спечели тричасовата битка с миналия през квалификациите хърватски тенисист Никола Мектич с 6-7(4) 6-4 7-6(5). Световният №312 първи стигна до пробив, но не можа да затвърди и трябваше да спечели частта в тайбрек.

Чехът изравни сетовете с пробив за 5-3. Решителният сет също бе изключително оспорван, като в него сервиращите взеха подаванията си и се стигна до нов тайбрек. В него 55-ият в света стигна до успеха и продължава напред в турнира.

Седмият поставен Пабло Карено-Буста свърши доста по-бързо работата си на корта, като за по-малко от час и половина стигна до крайния успех над Денис Истомин – 6-3 7-6(5). В следващия кръг испанецът ще играе с Федерико Делбонис, който се наложи над Тимо де Бакер с 6-4 6-4.