Kито: Алберт Рамос и Естрея Бургос с победи, изненади при двойките

Седмият поставен Алберт Рамос се класира за втория кръг на турнира в Кито, след като победи Душан Лайович в мач със само един пробив с 6-4 7-6(7). Следващ съперник на испанеца е Раджийв Рам, който победи Орасио Себайос с 6-4 7-6(6) за 82 минути игра.

Миналогодишният шампион и поставен под №5 Воктор Естрея Бургос спаси и двете точки за пробив, пред които беше изправен, и продължи напред след победа над Гуидо Пея с 6-4 6-4. Следващото предизвикателство пред него се казва Андрей Мартин, който победи Марсел Гранойерс със 7-6(7) 6-2.

В напреварата на двойки Хулио Пералта и Орасио Себайос изненадаха топ поставените Сантяго Хиралдо и Андре Са с 6-1 6-3, а Пабло Кареньо Буста и Гийермо Дуран победиха вторите в схемата Пурав Раджа и Раджив Рам със 7-6(6) 6-2.

В турнира засега остават вторите поставени и миналогодишни шампиони Геро Гречмер и Александър Сачко, които след успех над Душан Лайович и Франко Скугор с 6-2 6-2 вече са на четвъртфинали.