Лайович върза „геврек“ на Пер в Сао Пауло, 122-ият в света победи Белучи

Brazil Open, II кръг

Топ поставеният в Сао Пауло Беноа Пер напусна турнира Brazil Open след загуба от Душан Лайoвич, като в откриващия сет дори не взе гейм за крайното 0-6 6-4 3-6. На четвъртфинал сърбинът ще играе Гащао Еляс, който в първия кръг имаше за съперник отказалия се заради контузия в десния лакът Пабло Андухар. Португалецът, който започна участието си в турнира от квалификациите, победи Сантяго Хиралдо с 6-4 6-3.

Надпреварата напусна и вторият в схемата и местен любимец – Томаш Белучи, който загуби от „щастливия губещ“ Роберто Кабайес Баена 6-2 4-6 3-6. Испанецът се наложи да е търпелив заради дъжда в Сао Пауло, за да запише най-голямата си победа и за втори път в кариерата си да достигне до четвъртфинал на ATP турнир.

Следващият опонент на 22-годишният тенисист ще е Пабло Кареньо Буста, който спечели двудневната битка с Даниел Химено–Травер с 6-2 3-6 6-3.

Пабло Куевас също се класира за четвъртфинал. Уругваецът, който миналата седмица по пътя си към титлата в Рио победи Рафаел Надал, записа трета победа от три мача с Факундо Банис, този път с 6-3 7-5. Следващ съперник на третия поставен ще е Даниел Муньос да ла Нава или Тиаго Монтейро.

Поставеният под №4 Федерико Делбонис се нуждаеше от два часа, за да победи Диего Шварцман с 3-6 6-4 6-2. Левичарят допусна три пробива в откриващия гейм, но след това стабилизира играта си и стигна до крайния успех. Аржентинецът ще играе с Иниго Сервантес, който спечели два тайбрека срещу квалификанта Блаз Рола – 7-6(4) 7-6(1).