Мъри и Уотсън изведоха Великобритания до успех с 2-1 над Франция в Хопман Къп

Хопман Къп, Великобритания – Франция 2-1

Анди Мъри и Хедър Уотсън спечелиха решителната среща на смесени двойки след тайбрек, за да осигурят на Великобритания победата над Франция в срещата Хопман Къп.

В първия мач от двубоя Мъри победи Кени дьо Шепе, 148-и в ранглистата, с 6-2 6-2 за час игра с пробиви в първия и петия гейм на първия сет и в третия и петия на втория. „Играх добре, днес всичко се получаваш, диктувах доста от разиграванията и завърших доста точки на мрежата.“, заяви шотландецът след мача с 148-мия в света, заменил в надпреварата Гаел Монфис.

След това обаче в дамския сингъл Каролин Гарсия се наложи над Хедър Уотсън с 6-3 5-7 6-3 и изравни резултата в двубоя.

Така победителят трябваше да се реши в мача на смесени двойки.  Британците спечелиха първия сет с 6-2, във втория допуснаха пробив в 11-ия гейм за 5-7, но след това спечелиха шампионския тайбрек с 10-6 точки.
Утре мачовете от надпреварата са Чехия – Украйна и Australia Gold – САЩ.