Мъри победи Симон в два сета и е на 1/4-финал в Мадрид

Mutua Madrid Open, III кръг
Анди Мъри – Жил Симон 6-4 6-2

Миналогодишният шампион Анди Мъри продължава похода си към защита на титлата, като след успех над Жил Симон с 6-4 6-2 се класира за четвъртфиналите на тазгодишното издание на Mutua Madrid Open. Така шотландецът записа 14-и успех от 16 мача с французина, а следващият му съперник ще стане ясен от мача между Томаш Бердих и Давид Ферер.

Първият сет вървеше без пробив, но световният №2 нанесе решителния си удар в последния момент, възползвайки се от втория си шанс за брейк в мача и си осигури първата част.

Шотландецът продължи силно и в началото на втори сет, като след бърз сервис гейм отново проби френския си опонент. В третия гейм при 40-30 Симон изкара бекхенда си в аут и Мъри затвърди.

След отлична къса вторият в схемата стигна до 30-30. Световният №16 обаче атакува на мрежата и стигна до сетбол, но допусна непредизвикана грешка. Битката продължи, като в крайна сметка Симон успя да спечели подаването си и да смени нулата срещу името си във втората част.

При 2-5 Симон сервираше за оставане в мача, но изостана с 30-40, след като Мъри върна насочения в тялото му сервис, а Симон не беше готов. Последва хубаво и разнообразно разиграване, което завърши с аут на британеца. При втория брейкбол Мъри стигна къса топка, Симон я върна, но след това бе разминат.