Нишикори се пребори с Гаске и е в Топ 8 на турнира в Мадрид

Mutua Madrid Open, III кръг
Кей Нишикори – Ришар Гаске 6-4 7-5

Кей Нишикори се нуждаеше от четири мачбола, за да запише първа победа от седем мача с Ришар Гаске. Така след успех с 6-4 7-5 японецът се класира за четвъртфиналите на Mutua Madrid Open, където ще играе с Ник Кирьос или Пабло Куевас.

Японецът, който е финалист от Мадрид от 2014-а, започна по отличен начин срещата, като поведе с пробив в първия гейм, но Гаске върна равенството за 3-3.

Световният №6 отговори моментално, като възстанови аванса си още в следващия гейм. В деветия гейм пропусна брейбол, който щеше да му донесе успеха в сета, но при свой сервис си свърши работата за 6-4.

Поставеният под №6 поведе с пробив и 3-1 и във втората част. В шестия гейм се изтегли за форхенд, който изпрати безпощадно по правата за 40-30, а след това показа умения на мрежата и поведе с 4-2. С още няколко уинъра Нишикори се доближи на един гейм от крайния успех.

При 5-4 най-добрият азиатец сервираше за място на четвъртфиналите – поведе с 40-15, но изкара два поредни форхенда в аут, след което сбърка и от бекхенд. Гаске се пребори и се върна в мача, но радостта му не трая дълго.

При 6-5 Кей отново сервираше за мача и отново трябваше да отразява брейкбол. Справи се, но след това пропусна още един брейкбол, забивайки топката от бекхенд в мрежата. При четвъртия обаче успя.

Японецът завърши със 73% спечелени точки на първи сервис, 37 уинъра и 26 непредизвикани грешки срещу 18/20 за Гаске.