Пея изхвърли Иснър от Рио още на старта

Гуидо Пея оцеля на бомбардировката на Джон Иснър и се класира за втория кръг на Rio Open след успех със 7-6(5) 5-7 7-6(8). Аржентинецът спечели само 17% от точките при първи сервис на американския гигант, но въпреки това намери начин да се наложи над поставения под №4 в надпреварата.

Иснър завърши с 31 аса, но не можа да се възползва от нито една от 4-те точки за пробив, които имаше, а в същото време спаси само една от 11-те, пред които бе изправен. Така Иснър, който започна сезона с четвъртфинал в Оукланд и четвърти кръг на Australian Open, записа втора поредна загуба в първия кръг след поражението миналата седмица в Буенос Айрес.

Иснър пропусна мачбол във втория сет, след което не можа да спечели подаването си и загуби частта.

Световният №71 пропусна два мачбола в десетия гейм на третия сет и се стигна до тайбрек, в който 11-ият в света имаше три мачбола, но не можа да затвори мача, след което 25-годишният аржентинец сложи край на тричасовата битка. В следващия кръг съперник на Пея ще е Сантяго Хиралдо или Гащао Еляс.

„Имах много шансове, от които обаче не можах да се възползвам, защото не играх по правилния начин – заяви след срещата Иснър, който се бореше и с крампи. – Имах големи очаквани от това пътуване, надявам се да се върна и да играя по-добре.”