Шампионът Вавринка с чиста победа над Шарди, ще играе с Троицки

Roland Garros, III кръг
Стан Вавринка – Жереми Шарди 6-4 6-3 7-5

Миналогодишният шампион Стан Вавринка продължава похода си към защита на титлата, след като победи Жереми Шарди с 6-4 6-3 7-5 и се класира за осминафиналите на Ролан Гарос за шести път. Швейцарецът не остави съмнение в превъзходството си, като имаше известни проблеми само в началото и в края на мача, но в крайна сметка постигна пета победа от пет мача с французина и ще играе с Виктор Троицки.

Мачът започна с размяна на ранна пробиви, но Вавринка спечели подаването на съперника в десетия гейм, с което спечели частта.

Във втория сет световният №4 взе аванс от 3-1, което му беше достатъчно да се доближи на един сет от осминафиналите.

В третия гейм на третия сет  швейцарецът стигна до брейкбол, при който хвана в крачка съперника си и си осигури аванс в частта. При 5-4 Вавринка сервираше за мача – потърси ранна развръзка при първата точка и форхендът му се озова в мрежата.

Последва нова грешка на швейцареца и 0-30, което събуди заспалите и обезверени французи по трибуните. Световният №32 се пребори и стигна до два поредни брейкбола. При втория той успя.

При 6-5 Вавринка имаше нов шанс да приключи мача при свой сервис и този път успя.

Виктор Троицки постигна първа победа в кариерата си над Жил Симон, като в среща от третия кръг победи французина с 6-4 6-2 6-2 и се класира за трети път на осминафиналите на Ролан Гарос.

В първия сет 24-ият в света направи ключов пробив в седмия гейм, а малко по-късно спечели първи сет в срещите между двамата.

Във втората част Троицки проби за 2-1 и 5-2, което беше повече от достатъчно да поведе с 2-0.

В третия сет сърбинът поведе с два пробива и 4-0, а при 5-2 сервираше за мача, но Симон направи няколко страхотни ретура и вдъхновен от шумната френска публика стигна до брейкбол. Поставеният под №22 го отрази, но Симон стигна до втори. Резултатът беше същият.

Малко по-късно Троицки получи шанс да затвори мача, атакува на мрежата, но волето му излезе в аут. При следващия мачбол след ретур в аут на поставения под №16 двубоят приключи.

Гаске отстрани контузения Кирьос, но Нишикори стои на пътя му в трети пореден турнир

Мъри изигра перфектен мач срещу Карлович и вече е на осминафинал

Раонич не допусна изненада срещу световния №133 и за втори път е на 1/8-финал в Париж