Тийм даде три гейма на Майер в Ница, ще играе със Сепи

Open de Nice Cote d’Azur, II кръг
Доминик Тийм – Леонардо Майер 6-3 6-0

Топ поставеният Доминик Тийм се класира за четвъртфиналите на Open de Nice Cote d’Azur след актегоричен успех над Леонардо Майер с 6-3 6-0. Така австриецът записа четвърта победа над този съперник от пет мача, а в следващия кръг ще играе с Андреас Сепи, който победи Пол-Анри Матьо с 4-6 6-2 6-4.

Аржентинецът, който достигна до четвъртфиналите на Мастърса в Рим, пропусна два брейкбола в откриващия гейм на мача, а сета младият талант си осигури с пробив в осмия гейм. Световният №15 продължи със стабилната си игра и поведе с брейк в началото на втория сет. В третия гейм брейкбол и след бекхенд в аут на 51-ия в света вторият пробив в сета стана факт.

Последва отпускане на австриеца, който трябваше да спаси и брейкбол, но се събра и не допусна рибрейк. При 5-0  шампионът от Акапулко и Буенос Айрес сервираше за мача – с форхенд уинър по диагонала стигна до мачбол, от който се възползва след сервис уинър.

Жил Симон пък не остави шансове на младата надежда на американския тенис Тейлър Фриц, побеждавайки го с 6-4 6-4, и ще играе с Александър Зверев.