Тийм с 23-а победа за сезона, Бердих и Чилич също са в третия кръг в Маями

Miami Open, II кръг
Доминик Тийм – Сам Грот 7-5 6-2

Доминик Тийм записа 23-и успех от началото на сезона, като пречупи съпротивата на световния рекордьор по бързина на сервиси Сам Грот за крайното 7-5 6-2 във втория кръг на Miami Open.

В седмия гейм на първия сет при 30-40 австралиецът спаси брейкбола с ас и отново прибегна до комбинацията сервис-воле на втори сервис, която му донесе успеха в гейма. В деветия гейм Грот допусна спад на концентрацията и след двойна грешка изостана с 0-40, но с помощта на началния си удар и агресивната си игра отново се измъкна от брейка.

Поставеният под №14 австриец продължи да притиска съперника си, световният №77 сбърка  бекхенд воле на мрежата при брейкбол в 11-ия гейм и този път не можа да удържи подаването си. Шампионът от Акапулко и Буенос Айрес затвори частта при свой сервис, а след това проби на старта на втория сет и затвърди.

Това пречупи съпротивата на Грот, който с двойна грешка отново предаде подаването си. При 5-2 Тийм поведе с 40-0, избра сервис-мрежа и агресивната му игра даде резултат. В третия кръг 22-годишният австриец ще играе с Фелисиано Лопес или Йошихито Нишиока.

Томаш Бердих се класира без игра за третия кръг, след като Раджийв Рам се отказа още преди мача заради вирусно заболяване. Негов съперник ще е победителят от двубоя между Александър Зверев и Стийв Джонсън.

Марин Чилич победи Душан Лайович с 6-4 6-1 и чака победителя от мача между Хуан Монако и Жил Симон. Световният №11 проби опонента си още в откриващия гейм, задържа аванса си и спечели сета. Чилич взе подаването на 70-ия в света на старта на втората част след оспорван гейм, поведе с още един пробив и 4-1, а малко по-късно приключи мача.

Лука Пуи изненада неприятно поставения под №32 Гийермо Гарсия-Лопес, като стигна до убедителна победа с 6-2 6-4 и ще играе  с Давид Ферер или Тейлър Фритц.