Трисетови победи класираха Зверев и Матьо за първия полуфинал в Монпелие

Open Sud de France, четвъртфинали
Александър Зверев – Михаел Берер 6-7(2) 6-2 7-5

Александър Зверев се пребори със сънародника си Михаел Берер с 6-7(2) 6-2 7-5 в германския четвъртфинал на Open Sud de France в Монпелие. В първия сет двамата си размениха по един пробив и се стигна до тайбрек, в който опитът на 35-годишния Берер си каза думата, той поведе с два минибрейка и 4-0 и спечели дългия гейм със 7-2 точки.

Във втората част обаче Зверев, който в миналия кръг отстрани Марин Чилич, се съвзе, спаси няколко брейкбола, а в шестия гейм спечели подаването на съперника си. Той затвърди и с още един пробив за 6-2 рестартира двубоя. Третият сет бе изключително оспорван и продължи час и 20 минути. При 5-4 световният №85 можеше на три пъти да стигне до пробив и да спечели мача, но Берер, който в първия кръг победи Борна Чорич, оцеля. Въпреки това 121-ият в света се пропука в последния момент и Зверев се класира за полуфинала.

Там германецът ще се изправи срещу Пол-Анри Матьо, който пречупи Джон Милман в не по-малко оспорвана битка със 7-6(5) 5-7 6-3 след 2 часа и 22 минути на корта. Зрителите не видяха нито един брейкбол в целия първи сет, а французинът го открадна в тайбрек със 7-5 точки. Матьо проби рано за 2-0 след почивката, само че Милман веднага изравни резултата и нанесе втори удар с брейк за 6-5.

Отново един пробив раздели двамата и в решителния сет, само че този път той беше на сметката на французина за 4-2 и по този начин Матьо затвори мача с 6-3.