Цонга „укроти“ Тийм и ще играе с Джокович

Цонга "укроти" Тийм и ще играе с Джокович

BNP Paribas Open, осминафинал
Джо-Вилфрид Цонга – Доминик Тийм 6-3 6-2

Джо-Вилфрид Цонга укроти набралия сериозна скорост от началото на сезона Доминик Тийм, като го победи с 6-3 6-2 и се класира за четвъртфиналите на BNP Paribas Open, където го чака Новак Джокович. Сърбинът води с 14-6 победи срещу Цонга, последната от миналогодишния финал на Мастърса в Шанхай – 6-2 6-4. Така младият австриец, който спечели две титли от началото на година, към момента остава с 21 победи през сезона.

Първият сет се реши от един пробив – Цонга, който сервираше много добре в тази част и бе агресивен на ретур, проби при четвъртия си брейкпойнт за 3-1, в осмия гейм пропусна да затвори частта с нов пробив, но при свой сервис нямаше проблеми. В този сет австриецът, който бе с 21 победи от началото на сезона, не стигна до нито един брейкбол, записа само два уинъра срещу 7 непредизвикани грешки, докато французинът пласира 12 печеливши удара и направи 11 непредизвикани.

В петия гейм седмият поставен поведе с 15-40, а младият австриец направи третата си двойна грешка в срещата. Французинът продължи да играе пределно концентриран и затвърди пробива, Тийм сбърка демиволе и опонента му стигна до нови три поредни точки за нов пробив. Още при първата успя и си осигури възможността още в следващия гейм да сервира за място на четвъртфиналите.

Той откри гейма с 11-ия си ас, след това прати бомбен форхенд, който австриецът на можа да върне, а съвсем скоро поведе с 40-0 – ретурът на поставения под №11 се оказа къс, Цонга стигна топката и с добра къса топка приключи мача със стил след час и шест минути игра.