Вавринка с първа победа в Дубай след обрат срещу Стаховски

Dubai Duty Free Tennis Championships, I кръг
Стан Вавринка – Сергей Стаховски 5-7 6-3 7-5

Стан Вавринка записа втора трудна победа над Сергей Стаховски в рамките на седмица – миналата седмица в Марсилия се наложи да спасява мачболи, а днес направи обрат от сет и пробив пасив за крайното 5-7 6-3 7-5 в среща от първия кръг на Dubai Duty Free Tennis Championships. Това бе първа победа за швейцареца в дубайския турнир, където участва за трети път, но за първи от 2008-а насам.

Двукратният мейджър шампион атакува мрежата след ретур и стигна до първия пробив в мача за 5-3. Още в ответния гейм обаче украинецът изчака търпеливо със сечени удари грешка на съперника и Стан допусна моментален рибрейк. След три поредни аута Вавринка сгъна ракетата си в коляното, а Стаховски получи два брейкбола, като още при първия швейцарецът направи третата си двойна грешка. След това 92-ият в света записа четвърти пореден гейм на сметката си и спечели първия сет.

Миналогодишният четвъртфиналист в Дубай размина с бекхенд по диагонала съперника си и стигна до брейкбол, Стан за момента оцеля, но продължаваше твърде да често да изкарва топката в аут и предаде подаването си. Швейцарецът обаче постепенно намери играта си, върна пробива за 3-3, след това спечели подаването на съперника си и при свой сервис записа сета на сметката си.

Решителният сет вървеше без пробиви. При 4-5 Стан сервираше за оставане в мача, но след две грешки изостана с 0-30. Швейцарецът пласира прекрасен бекхенд по правата, а след това спечели подаването си. Поставеният под №2 притисна съперника си и поведе с 30-40 – върна ретура, приближи се на мрежата и спечели гейма. Той поведе с 40-0 на свой сервис и след аут на Стаховски приключи срещата след два часа игра.