Вавринка си уреди среща с Кирьос след успех над Колшрайбер

Dubai Duty Free Tennis Championships, ¼-финал
Стан Вавринка – Филип Колшрайбер 7-5 6-1

Стан Вавринка се наложи над Филип Колшрайбер с 7-5 6-1 в четвъртфинална среща на Dubai Duty Free Tennis Championships. Това е първо участие на швейцареца в Дубай от 2008-а, като до преди тазгодишното издание той имаше две загуби в първия кръг. Съперник на втория в схемата на полуфинал ще е Ник Кирьос, като двамата имат по една победа помежду си в два играни мача от миналата година.

Двамата си размениха по два пробива в първия сет, преди световният №4 да спечели подаването на съперника си в последния момент, в 12-ия гейм.

Швейцарецът спаси два бейкпойнта, а след това при третата си възможност проби за 3-1. В следващия гейм той поведе с 40-0, но Колшрайбер остана в гейма с ретур уинър от бекхенд, а след това опит за къса топка на Стан не мина мрежата. След аут на швейцареца се стигна до дюс, но в крайна сметка, след още едно равенство двукратният шампион от Големия шлем затвърди пробива и се доближи да успеха.

С бекхенд уинър със скорост от 149 км/ч Вавринка стигна до три поредни брейкбола в шестия гейм, а след нова грешка световният №28 поведе с 5-1. Стан сервираше за мача, но се наложи да спасява брейкболи. Справи се, осигури си мачбал, при който атакува мрежата и стигна до успеха след час и 15 минути игра.