Вавринка спечели трета поредна титла в Ченай

Aircel Chennai Open, финал
Стан Вавринка – Борна Чорич 6-3 7-5

Стан Вавринка се справи с вдъхновения млад талант Борна Чорич с 6-3 7-5 на финала на 20-ото издание на Aircel Chennai Open и спечели трета поредна и общо четвърта титла от турнира. Това беше и трета победа за швейцареца от три мача с 19-годишния хърватин, който обаче може да е доволен от седмицата си в Индия, през която игра за първи път финал на ATP турнир и показа отлична игра, безспорен талант и самочувствие. Чорич си тръгва с $39,870 и 150 точки за ранглистата, a новият стар шампион ще прибере с $75,700 от наградния фонд на турнира от категория ATP 250.

Мачът започна с два оспорвани гейма, но до пробиви не се стигна. Вавринка нанесе решителния си удар в шестия гейм и поведе с 4-2, но още в следващи гейм Чорич, който на полуфинала спечели тричасова битка с миналогодишния финалист в Ченай Аляж Бедене,  имаше не един шанс да върне пробива.  Първия брейкбол Стан спаси с хубав сервис, а при втория завърши атаката си с форхенд по обратния диагонал.

Младият хърватин не показва никакви признаци на притеснение, че играе за първи път на финал, че съперникът му има две титли от Шлема и стигна до още общо три брейкпойнта. В крайна сметка топ поставеният спечели десетминутния гейм и затвърди пробива. Последваха два бързи гейма, а трикратният шампион в Ченай затвори сета с гейм на нула след 42 минути игра.

В третия гейм на втория сет световният №4 имаше възможност да пробие, но сервисът дойде в помощ на осмия поставен, а след това показа отлични реакции в близост до мрежата и не допусна да изостане в резултата. В деветия гейм Вавринка поведе с 30-0 при посрещане, но 44-ият в света не му даде друга точка в гейма си.

След поредното красиво разиграване Стан поведе с 40-15 в 11-ия гейм и с прекрасен печеливш удар от бекхенд по правата шампионът от Мелбърн през 2014-а поведе с пробив за 6-5. С ас Вавринка поведе с 40-0, изпробва придвижването на Чорич с къса топка и приключи срещата още при първия си мачбол след час и половина игра.

Швейцарецът завърши с 12 аса, 66% вкаран първи сервис, 28 уинъра и 18 непредизвикани грешки. Чорич пък вкара 75% от първия си начален удар и приключи с 10 печеливши удара срещу 19 непредивикани грешки.