Зверев с нова трудна победа в Ница, на 1/2-финал ще играе със Соуса

Open de Nice Cote d’Azur, четвъртфинал
Александър Зверев – Жил Симон 6-3 6-7(6) 7-6(1)

Александър Зверев за малко да допусне пълен обрат срещу Жил Симон, като пропусна два мачбола във втория сет, но в третия отрази два и в крайна сметка записа трета победа в кариерата си и през 2016-а над французина, печелейки тричасовата битка в Ница с 6-3 6-7(6) 7-6(1). В спор за място на финала на Open de Nice Cote d’Azur 19-годишният талант на германския тенис ще играе с Жоао Соуса.

Световният №48 започна с пробив във ветровития четвъртък в Ница, удвои аванса си в седмия гейм, но след това не можа да се възползва от два сетбола на свой сервис и допусна пробив. Веднага след това обаче Зверев спечели подаването 31-годишният представител на домакините и записа първия сет на сметката си.

Вторият сет вървеше гейм за гейм, като сервиращите печелеха подаванията си сравнително лесно. Деветият гейм бе по-оспорван, но осмият поставен запази самообладание, отрази брейкбол и взе подаването си.

Световният №18 привика на мрежата съперника си, първият му опит за минаващ удар не успя, но след това французинът завърши точката в другия край на корта и стигна до два поредни брейкбола. Германецът ги отрази и с нов хубав сервис сложи точка на спора за гейма.

Така се стигна до тайбрек, в който Зверев поведе 5-0 точки, а след форхенд в мрежата загуби единия минибрейк аванс за 5-3, а след това вторият в схемата върна и втория. С хубав минаващ удар германецът стигна до два поредни мачбола, но Симон спаси и двата, а след това Саша не издържа на продължителната размяна от основната линия и загуби втория сет.

Битката в третия сет продължи да е здрава, а при 5-6 Зверев сервираше за тайбрек, но изостана с 15-40. С прехвърлящ удар отрази втория мачбол и взе подаването си. Зверев отново поведе с 5-0, а при 6-1 Симон заби форхенда си в мрежата.