Джералд Мелцер печели в Китцбюел, близо е до двубой с брат си

Generali Open, осминафинал

Джералд Мелцер – Даниел Химено-Травер 6-3 6-1

Джералд Мелцер зарадва публиката в Китцбюел с победа над специалиста на червено Даниел Химено-Травер с 6-3 6-1 в турнира Generali Open.

Стилът на игра на австриеца напомня много на именития му по-голям брат Юрген. Джералд също играе с лявата ръка, притежава мощен и разнообразен сервис и топовен форхенд. В първия сет те му бяха напълно достатъчни за убедителен успех с 6-3 гейма.

Началото на втората част бе ключово за крайния изход от двубоя. Химено-Травер водеше с 40-0 на собствен сервис при 1-1, но изкара няколко форхенда в аут на ширина и допусна пробив, а бе уцелен и в коляното от опонента си при едно от разиграванията.

Следващият гейм бе изключително продължителен, като испанецът имаше много възможности да си върне брейка, но представителят на домакините го притискаше с дълбок топспин във важните точки и в крайна сметка поведе с 3-1.

Оттам нататък Химено-Травер се сломи и не записа повече гейм на сметката си. Следващият опонент на Джералд е или топ поставеният Доминик Тийм, или брат му Юрген – този мач ще стартира в 18:30 българско време.

Двубоите между братя не са непознати в историята на мъжкия тенис – неотдавна Оливие и Кристоф Рошу играха един срещу друг в първи кръг на Уимбълдън, а самите Юрген и Джералд също са се срещали на „свещената трева“ в Лондон, но в квалификациите. Въпросният мач приключи с лесен успех за по-възрастния от двамата братя.

В други мачове от днешния ден Николос Басилашвили надгради над изненадващата си победа над Лукаш Росол във вчерашния ден и успя да отстрани техничния Игор Сайслинг с 6-4 4-6 6-2. Следващият съперник на грузинеца е Адам Павлашек, преодолял специалиста на червени кортове Марсел Гранойерс с 6-2 6-4.

Душан Лайович преживя разочарование през уикенда, когато Сърбия отпадна от Великобритания в Купа „Дейвис“, но това не му попречи да се справи с Миша Зверев с 6-4 6-4. Сърбинът очаква победителя от двойката Филип Колшрайбер – Карен Качанов на четвъртфинал.

Паоло Лоренци и Ян-Ленард Щруф постигнаха двусетови победи и ще се изправят един срещу друг на четвъртфинал в горната част на схемата. Италианецът би Роберто Карбайес с 6-2 6-2, а немецът не даде шансове на Даниел Муньос – 7-5 7-5.