Джокович мина с лекота през Раонич и следва полуфинал с Нишикори

Mutua Madrid Open, четвъртфинал
Новак Джокович – Милош Раонич 6-3 6-4

Новак Джокович още веднъж затвърди реномето си на най-добрия тенисист на планетата с поредната уверена победа над Милош Раонич с 6-3 6-4, която го изпрати на полуфинал на Mutua Madrid Open. Световният №1 вече води със 7-0 в преките двубои срещу мощно сервиращия канадец.

С представянето си до момента в испанската столица, Джокович ни накара напълно да забравим за шокиращото поражение от Иржи Весели в Монте Карло. И днешният двубой само засили впечатлението, че именно Ноле ще пристигне в Париж като фаворит №1 за трофея от Ролан Гарос. Сърбинът не беше допуснал пробив в последните си три мача срещу Раонич и дори не позволи на съперника си да стигне брейкбол в откриващия сет.

Джокович търпеливо изчака своя момент за атака и удари подаването на канадеца за 4-2, след което без особени проблеми затвори частта с 6-3. Световният №1 проби веднага след почивката, а след това за първи път в мача трябваше да спасява брейкболи, но се върна от 15-40 и поведе с 2-0 гейма. Раонич положи огромни усилия, за да се задържи близо до сърбина в резултата и при 3-5 отрази мачбол.

Световният №10 дори поведе с 30-о на сервис на Джокович и получи шанс за рибрейк при 30-40, само че защитата на Новак отново не се пропука. Брутален форхенд уинър в дъното на корта даде втори мачбол на сърбина, но този път последва изненадваща двойна грешка. Джокович се нуждаеше от четири шанса, докато все пак успее да приключи спора на свой сервис и ще срещне Кей Нишикори на полуфинала.