Едмънд сломи Ферер в Антверпен, Гофен преодоля Майер

European Open, II кръг

Давид Ферер – Кайл Едмънд 1-6 6-3 6-7(3)

Кайл Едмън записа 3-сетова победа срещу поставения под №2 в основната схема на турнира в Антверпен Давид Ферер – 6-1 3-6 7-6(3).

Мачът започна непредсказуемо и след като британецът трябваше да спаси два брейкбола в откриващия гейм, той материализира пробив за 2-0.

Това вдъхнови играта му, а натрупаната инерция му помогна да пробие и затвърди за втори път, за да постави съперника си в ситуация без изход – 5-0. Ферер все пак спаси нулата, но неизбежното се случи и Едмънд поведе – 6-1.

Много по-оспорвана стана срещата след почивката, а двамата си размениха по пробив до 2-2. В маратонски пети гейм испанецът неутрализира 3 шанса на съперника за брейк, след което взе подаването си за 3-2 и нанесе смъртоносния си удар в сета благодарение на ефективна игра от ретур – 4-2.

Резултатът накара Едмънд да спести сили за решаващата трета част и без кой знае колко да се съпротивлява той доигра частта – 3-6.

Давид Ферер продължи да има проблеми с подаването си, но и съперникът му не се възползва достатъчно. След серия от три поредни брейка испанският тенисист дръпна 4-3, но в десетия гейм се пречупи – 5-5. Стигна се до тайбрек, в който по-настоятелен бе Едмънд – 7-6(3).

Същевременно Стив Дарсис отпадна от Мариус Копил 6-7(3) 2-6. По-малко проблеми имаше за топ поставения Давид Гофен, който победи Флориан Майер със 7-5 6-4. Белгиецът навакса брейк изоставане в първия сет, за да достигне до пълния обрат в частта, а след почивката допусна два пробива, но реализира три, за да продължи напред.